Portal Bumerang i Frisbee
Wszystko na temat bumerangów i frisbee dowiesz się na tym forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 
Forum bumerangi zapraszam wszystkich zainteresowanych miotaniem bumerangami do udziału w forum. Jeśli chcemy spopularyzować ten sport musimy go współtworzyć chociażby na forum internetowym.
Bumerangi to nie zabawki, rzucanie bumerangami może prowadzić do kontuzji lub uszkodzeń ciała lub mienia, zawsze zapoznaj się z instrukcją przed użyciem, dzieci mogą rzucać bumerangami pod opieką dorosłych
W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany tych ustawień oznacza akceptację dla stosowanych tu cookies.

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy, moje bumerangi lądują przede mną
Autor Wiadomość
memek 

Wysłany: 2014-05-06, 10:24   Pomocy, moje bumerangi lądują przede mną

Witojcie
Czy jest tu ktoś kto mógłby mi wyjaśnić , co robię źle, i czego jest efektem to , że moje bumerangi lądują przede mną ? czasem jak rzucę wystarczająco mocno to robią dwa kółka - drugie malutkie, ale żeby go ewentualnie złapać muszę lecieć do przodu. biorę pod uwagę wiatr i tak dalej , ale wydaje mi się ze problem jest w budowie bumerangu. wydaje mi się że jest za mała siła nośna i może źle skierowana bo kiedy bumerang przelatuje nade mną/przede mną to jest dość wysoko a potem już leci dalej przede mnie . Może jest tu ktoś z Warszawy kto ma opanowaną sztukę profilowania bumerangów ? zrobiłęm któryś już z kolei, owszem wracają ale nie do ręki tylko w okolice mnie... pliz help.
Pozdrawiam
memek
Ostatnio zmieniony przez memek 2014-05-06, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
  Którą ręką rzucasz bumerang?: bumerang rzucam prawą ręką :)

zet9 

Wysłany: 2014-05-06, 16:57   

Ato jest jakiś własny projekt czy wyciąłeś według jakiegoś schematu? :-)

memek 

Wysłany: 2014-05-06, 17:11   

GŁównie ten o który mi chodzi to modyfikacja banana od łowcy bumerangów, jest ciut przedłużony i ze sklejki 6.5 mm 5 warstw a nie jak oryginalny 5 mm. Dzisiaj podszlifowałem jeszcze krawędź spływu i trochę krawędź natarcia , i jedynie wykorzystując wiatr udaje mi się tak rzucić żeby wracał do mnie , ale bez wiatru to nie bardzo. leci nade mnie i potem zatacza dalej kolo lądując przede mną. generalnie w końcówce lotu jest niestabilny

zet9 

Wysłany: 2014-05-06, 20:04   

pierwsze słyszę o takiej sytuacji :-D co do wiatru to przecież najczęściej 6mm to tylko z wiatrem. znam tylko 2 boomerangi które potrafią latać bez - tekturowy i dziecięcy z pianki. to że ląduje z 1 czy 2 metry przed tobą jest dosyć częste ale drugie koło jest ciekawym zjawiskiem. Możliwe jest że przez bardzo dobre wyszlifowanie nabiera ponownej prędkości. Musiałbym zobaczyć jak dokładnie lata :-) .

memek 

Wysłany: 2014-05-07, 08:27   

to nie jest tak że leci drugie tyle. drugie kółko jest powiedzmy 5 metrowe i niedokończone. może uda mi się nagrać jakiś klip jak to leci to wstawię tu.

Odpowiedz do tematu