Portal Bumerang i Frisbee
Wszystko na temat bumerangów i frisbee dowiesz się na tym forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 
Forum bumerangi zapraszam wszystkich zainteresowanych miotaniem bumerangami do udziału w forum. Jeśli chcemy spopularyzować ten sport musimy go współtworzyć chociażby na forum internetowym.
Bumerangi to nie zabawki, rzucanie bumerangami może prowadzić do kontuzji lub uszkodzeń ciała lub mienia, zawsze zapoznaj się z instrukcją przed użyciem, dzieci mogą rzucać bumerangami pod opieką dorosłych
W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany tych ustawień oznacza akceptację dla stosowanych tu cookies.
Znalezionych wyników: 34
Bumerang i Frisbee Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Moje miotanie bumerangiem Skyblader
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1630

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2014-01-03, 20:55   Temat: Moje miotanie bumerangiem Skyblader
  Temat: Bumerang Spirit w akcji
tom

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2317

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2013-09-13, 11:18   Temat: Bumerang Spirit w akcji
Bumerang Spirit jest dostępny w Decathlonie. Jego opis jest już na forum, więc nie będę go przedstawiał drugi raz.

Ważne jest by rzucać nim pod trochę większym kątem niż bumerangami drewnianymi. Inaczej do nas nie wróci.

Następną ważną kwestią jest łapanie. Gdy nagrywałem poniższy film, jedną rękę miałem zajętą, starałem się złapać bumerang jedną ręką. Bumerang trafił mnie w palec z taką siłą, że nabawiłem się kontuzji palca aż do tej pory. Nie ma w tym nic niezwykłego. Bumerang to nie zabawka, trzeba zawsze uważać, zachowywać bezpieczeństwo i liczyć się z możliwością kontuzji.

Bumerang łapiemy na kanapkę dwoma rękoma, uważając na głowę i oczy. Jeśli łapiemy jedną ręką, to warto mieć gruba rękawiczkę. Okulary też mogą się przydać, by zabezpieczyć nasze oczy przed ewentualnym uderzeniem.

  Temat: Bumerang Orka w akcji
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1753

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2013-08-19, 22:37   Temat: Bumerang Orka w akcji
Bumerang Orka w akcji :mrgreen:

  Temat: Bumerang to niezła zabawa :)
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1654

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2013-07-17, 12:23   Temat: Bumerang to niezła zabawa :)
Moja przygoda z bumerangiem zaczęła się ponad rok temu i trwa do dnia dzisiejszego i mam nadzieję, że będzie trwać dalej :)

Z perspektywy czasu mogę opowiedzieć na temat moich doświadczeń z bumerangami.

Zabawa z miotaniem bumerangiem polega tak naprawdę na rzucaniu do siebie samego. Jeśli np. mamy partnera do rzucania to wtedy wykorzystamy frisbee. Celujemy wtedy do drugiej osoby. Przyjemność jest z celowania i łapania.

Frisbee są różnego typu, wolno latające lub szybko, małego zasięgu lub większego. Z bumerangami jest podobnie z tą różnicą, że bumerang gdy leci na 20 metrów, musi przebyć drogę około 50 metrów.

Spróbujmy teraz rzucić celnie do rąk frisbee na 50 metrów. Na tym polega ta różnica.

Dlatego na początek warto miotać bumerangami trójramiennymi o małym zasięgu 10 - 15 metrów, dla uzyskania dużej celności i satysfakcji z celnego rzucania.

Sam na początku nie wiedziałem dokładnie co i jak, popełniałem dużo błędów, moje rzuty często były niecelnie i nie wiedziałem dlaczego tak jest.

Z czasem gdy nabierzemy doświadczenia i rzuty na 20 - 30 metrów będą rutynowe, zechcemy zapewne miotać jeszcze dalej. Często tak jest, że zwiększanie trudności daje nam satysfakcję, widzimy dzięki temu jaką przebyliśmy drogę i ile się nauczyliśmy.

Każdy z nas w czasie nauki wypracowuje swój własny styl. Jednemu miotaczowi zależy na odległości, drugiemu na celności, trzeciemu na czasie lotu bumerangu.

Ja dla przykładu lubię gdy bumerang lata w miarę daleko na około 20 - 30 metrów i celnie do mnie wraca, tak, że mogę go złapać. Zależy mi też by lot był ładny i łapanie nie było zbyt niebezpieczne.

Tego typu miotanie jest efektowne, nie jest zbyt męczące, kontuzjo-genne i daje satysfakcję.

Przetestowałem sporo bumerangów różnego typu i wyrobiłem sobie opinię na ich temat.

Dlatego najlepsze bumerangi moim zdaniem są dobrze zrobione drewniane o mocno zagiętym kształcie i rozwartych końcach, niezbyt duże.

Takie bumerangi latają najlepiej, łatwo się je łapie, nie wymagają maksymalnej siły, w czasie powrotu wyhamowują i ustawiają się horyzontalnie.

Z produkowanych w Polsce przez Łowcę Bumerangów są to:

Orka - najlepiej dla mnie latający bumerang, wymaga jednak mocnego wyrzutu, lata w miarę daleko jak na swoją wielkość i bardzo przewidywalne, jest mało wrażliwy na lekki wiatr, wybacza niewielkie błędy, ma bardzo ładny lot, łatwy do złapania. Miotanie tym bumerangiem, to czysta przyjemność, działa odprężająco :)Windcraft - lata podobnie jak Orka, ale bliżej, można nim miotać lżej, jest łatwiejszy niejako w obsłudze. Jak lata możemy zobaczyć na filmie, który nagrałem. Film jest dostępny na Youtube, adres jest na forum.Glug - bardziej odporny na średni wiatr niż poprzednicy, lata jeszcze trochę bliżej niż Windcraft, ale jego powrót jest często mało stabilny.Jest jeszcze Lebinsus o podobnej konstrukcji, ale jeszcze nie miałem okazji go testować.


Z większych konstrukcji:

Rogal - klasyczny lot na około 25 - 30 metrów, wymaga dużej siły wyrzutu, jego powrót jest szybki, ciężar spory, więc łapanie odpada.MegaOmega - lata bardzo ładnie i stabilnie, wraca wolniej niż Rogal, ale odradzam łapania ze względu na ciężar i szybki ruch obrotowy.Wszystkie te bumerangi są robione przez Łowcę Bumerangów w Polsce i muszę przyznać, że są bardzo dobrze wykonane. Dlatego je polecam.

Początkującym polecam bumerangi drewniane trój skrzydłowe od Łowcy Bumerangów Yeti i Trójpłat. Latają bardzo fajnie, precyzyjnie i na pewno są idealne dla osób początkujących. Możemy je łapać bez problemu, ich lot jest zdecydowanie wolniejszy niż bumerangów dwu skrzydłowych, ponieważ nie wiąże się z szybkim opadaniem, ciężar mniejszy, krawędzie też nie są ostre.Dla dzieci lub w miejscach, gdzie trzeba zachować większą ostrożność polecam bumerangi trój skrzydłowe wykonane z miękkiej i lekkiej gąbki. Można je nabyć w Decathlonie firmy LMI&FOX. Sam je używam tam gdzie jest więcej ludzi lub stoją np. samochody na podwórku.Bumerangi plastikowe mają tą przewagę nad drewnianymi, że są bardziej odporne na zniszczenie i zużycie, ale za to trudniej je złapać, bo mają zazwyczaj ostrzejsze krawędzie i są twardsze. Najlepiej je łapać w rękawiczkach, inaczej łatwo nabawimy się kontuzji palców.
  Temat: Bumerang Windcraft od Łowcy Bumerangów
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2659

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2013-04-27, 23:07   Temat: Bumerang Windcraft od Łowcy Bumerangów
Bumerang Windcraft od Łowcy Bumerangów jest bumerangiem wykonanym z drewna na podstawie projektu Krzysztofa PietrzakaOpis znajduje się na stronie

http://boomerangs.prv.pl/

Bumerang należny do bumerangów lekkich, zagięty kształt wpływa pozytywnie na rotację bumerangu, lata precyzyjnie na około 20 - 30 metrów, lekki wiatr nie jest mu straszny. Lata przewidywanie, nie jest ciężki, można go łapać bezproblemowo, powrót bumerangu jest spokojny, mamy czas na dobry chwyt. Bumerang jest robiony przez Łowcę Bumerangów w wersji prawo i leworęcznej.


http://www.bumerangi.otwa...erang-Windcraft

Na filmie możemy zobaczyć jak bumerang lata. Pierwsza część filmu pokazuje lot w czasie rzeczywistym. Widać wyraźnie mocny wyrzut. Druga część filmu jest zwolniona czterokrotnie z cyfrowym przybliżeniem. Możemy dokładnie prześledzić fazy wyrzutu, lotu i złapania.Do podobnych bumerangów należą też Glug i Orka. Glug lepiej lata w czasie średniego wiatru i słabiej w czasie bezwietrznej pogody, Orka lata najdalej z tych bumerangów, wymaga większej siły niż Windcraft i lekkiego wiaterku do dobrego powrotu. Konstrukcja i waga tych bumerangów jest podobna, lecz każdy z nich ma odmienny charakter, lata trochę inaczej. Cechą charakterystyczną tych konstrukcji jest stabilny lot, spory zasięg jak na wielkość i ciężar, komfortowe łapanie. Są to idealne konstrukcje dla lubiących miotać na średnią odległość i łapać powracający bumerang.
  Temat: Bumerang Zebra III
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1744

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2013-04-16, 14:56   Temat: Bumerang Zebra III
Bumerang Zebra III to trój-skrzydłowiec dla początkujących, wykonany z tworzywa sztucznego ABS, dostępny jest w sieci Decathlon. Waży poniżej 50 gram, przez to znajduje się w klasie bumerangów lekkich. Do zalet tego bumerangu można zaliczyć ładny wygląd, sporą odporność na zniszczenie w stosunku do bumerangów drewnianych, spokojny lot i lądowanie, lata do około 25 metrów.

Wady to natomiast ostre krawędzie, trzeba uważać w czasie łapania.

Film nagrany w HD i sto klatek na sekundę, by lepiej pokazać momenty wyrzucenia i złapania bumerangu.Zdjęcia  Temat: Rzut bumerangiem nagrany kamerą GoPro Hero 2
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2029

PostForum: Media   Wysłany: 2013-04-12, 10:06   Temat: Rzut bumerangiem nagrany kamerą GoPro Hero 2
Rzut bumerangiem nagrany kamerą GoPro Hero 2

  Temat: Polowanie bumerangiem
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1390

PostForum: Media   Wysłany: 2013-04-12, 08:31   Temat: Polowanie bumerangiem
Polowanie bumerangiem

  Temat: Program na Pc do obliczania trajektorii lotu
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1489

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2013-04-11, 12:07   Temat: Program na Pc do obliczania trajektorii lotu
Na poniższej stronie znajduje się program na Pc do obliczania trajektorii lotu bumerangu.

http://www.brucherseifer....g/bumdelphi.zip

opis

http://www.brucherseifer....umerangengl.htm
  Temat: Bumerangi niepowracające
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1498

PostForum: Media   Wysłany: 2013-04-11, 11:53   Temat: Bumerangi niepowracające
Na Youtube jest film pokazujący bumerangi niepowracające - kylies boomerangs.

  Temat: Moje latajace obiekty
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1615

PostForum: Latające Obiekty   Wysłany: 2013-04-09, 17:43   Temat: Moje latajace obiekty
Na dzień dzisiejszy moje latające obiekty :)Większość to bumerangi od Łowcy Bumerangów, największy to Killer Floro, waży 160 gram. Bumerangi z logo kangura są firmy Boomerang Fan, pomarańczowy czteropłatowy firmy Lmi&Fox model Skyblader.

Duży niebieski piankowy firmy Lmi&Fox model Che. Kółka i trójkąt to Aerobie. Zielony banan to reklamowy bumerang firmy Lucent.

Wszystkie bumerangi na zdjęciu powracają. Wiadomo, że jedne są łatwiejsze w rzucaniu inne trudniejsze. Najlepiej latają bumerangi od Łowcy Bumerangów, najgorzej mi się rzuca Aerobie Orbiter, ale czasem uda mi się go zmusić do powrotu, może to wynikać z tego, ze jestem leworęczny, a Orbiter jest dla praworęcznych.

Jak zrobi się trochę ciepło i urośnie trawa, to nagram loty poszczególnych modeli kamerą Gopro Hero Black w rozdzielczości 1280x960, 100 klatek na sekundę i wrzucę filmy na Youtube i na forum. Dlaczego 100 klatek? Fragmenty filmów, gdzie występuje moment wypuszczenia bumerangu z ręki i moment jego złapania chcę zrobić w zwolnionym tempie, by lepiej było widać jak to wygląda. 100 klatek na sekundę można spowolnić bez utraty płynności filmu do 25 klatek na sekundę. Możemy łatwo policzyć, że film dzięki temu możemy zwolnić cztery razy, co doskonale będzie pokazywać szybkie fragmenty filmu.
  Temat: Sklepy i Strony w internecie
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1546

PostForum: Media   Wysłany: 2013-04-04, 08:24   Temat: Sklepy i Strony w internecie
Sklepy

http://www.bumerangi.otwarte24.pl/ - sklep Łowcy Bumerangów

http://bumerang.nazwa.pl/sklep/ - sklep z bumerangami

http://www.bumerangi.pl/ - sklep z bumerangami

http://www.euro-rang.com/ - jeden z większych sklepów internetowych

http://www.decathlon.pl/C-611396-bumerangi - bumerangi w Decathlonie

http://www.bumerangschule.de - sklep w Niemczech (są leworęczne)

http://www.kangoroo-bumerangs.de/bumerangs.htm

http://www.siggi-hauch.de/shop/Bumerangs:::19.html - są też leworęczne

Strony internetowe

http://boomerangs.prv.pl/ - plany bumerangów i warsztat

http://www.das-bumerang-projekt.de/bauplan/ - plany po niemiecku

http://bumerangerzy.pl/bu...ich-aborygenow/ - strona o bumerangach

http://www.rediboom.com/p...n_links&lang=en - strona i ważne info

http://www.holzbumerang.de/startseite.html

http://www.brucherseifer....umerangengl.htm

http://www.rangsboomerangs.com/index.htm - rozbudowana strona o bumerangach + sklep (prawo i lewo ręczne)

http://www.bumerangs.de/html/gal_abo.html - bumerangi aborygeńskie

Kluby

http://www.bumerangclub.de/ - klub niemiecki
  Temat: Co to jest bumerang i po co to komu?
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1501

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2013-04-03, 13:06   Temat: Co to jest bumerang i po co to komu?
Bumerang to przedmiot wykonany przeważnie z drewna lub innego sztywnego materiału, odpowiednio ukształtowany tak by po wyrzucie zawracał i trafiał w ręce rzucającego lub w jego pobliże.

Dawniej bumerang był używany do polowań przez Aborygenów. Dziś jest to przedmiot sportowy.

Bumerangiem tak na prawdę celujemy sami do siebie. Jeśli np. lubimy frisbee a nie mamy z kim porzucać, to pewnie miotanie bumerangiem nam się spodoba.

Bumerang musimy celnie wyrzucić, dokładnie obserwować jego lot i przewidzieć, gdzie prawdopodobnie upadnie lub gdzie będzie przelatywał obok nas i starać się go złapać.

Miotanie bumerangiem to sport zręcznościowy wymagający treningu, umiejętności, samozaparcia i pewnej kondycji fizycznej. Jak każdy sport jest niebezpieczny i wymaga przestrzegania pewnych zasad, które są opisane na naszym Wiki.

Na forum będę sukcesywnie zamieszczał materiały dotyczące miotania konkretnymi modelami.

Jeśli chcemy zacząć, na początek kupmy sobie model o trzech skrzydłach, najlepiej drewniany i lekki. Polecam bumerangi trzy skrzydłowe dla początkujących od Łowcy Bumerangów, nie są drogie, są dobrze wykonane i bardzo dobrze latają.

Rzucanie zaczynamy na otwartej, trawiastej przestrzeni, bez przeszkód i osób postronnych, przy bezwietrznej pogodzie. Więcej szczegółów jest na naszym Wiki jak rzucać.
  Temat: Bumerangi z Euro-rang.com
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1435

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2013-03-23, 10:01   Temat: Bumerangi z Euro-rang.com
W Europie trafiłem na fajny sklep internetowy z bumerangami:

http://www.euro-rang.com/boomerangs.html?limit=all

Zaletą sklepu jest bardzo duży wybór rożnego rodzaju konstrukcji, wadą są niestety wysokie ceny.
  Temat: Bumerangi od Łowcy Bumerangów
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1546

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2013-03-23, 09:52   Temat: Bumerangi od Łowcy Bumerangów
Większość moich bumerangów kupiłem u Łowcy Bumerangów

http://www.boomerang-hunter.blogspot.com/

http://www.bumerangi.otwarte24.pl/

Jestem z nich bardzo zadowolony, są naprawdę dobrze wykonane, dobrze latają, możemy zamówić prawo i lewo ręczne. Cena nie jest wygórowana.

Łowca posiada w swojej ofercie konstrukcje dla początkujących, zaawansowanych, bumerangi ozdobne tzw. etno, które również dobrze latają.

W najbliższej przyszłości przetestuję kilka i wrzucę na forum.
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 16