Portal Bumerang i Frisbee
Wszystko na temat bumerangów i frisbee dowiesz się na tym forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 
Forum bumerangi zapraszam wszystkich zainteresowanych miotaniem bumerangami do udziału w forum. Jeśli chcemy spopularyzować ten sport musimy go współtworzyć chociażby na forum internetowym.
Bumerangi to nie zabawki, rzucanie bumerangami może prowadzić do kontuzji lub uszkodzeń ciała lub mienia, zawsze zapoznaj się z instrukcją przed użyciem, dzieci mogą rzucać bumerangami pod opieką dorosłych
W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany tych ustawień oznacza akceptację dla stosowanych tu cookies.
Znalezionych wyników: 47
Bumerang i Frisbee Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pomocy, moje bumerangi lądują przede mną
memek

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3355

PostForum: Własny bumerang   Wysłany: 2014-05-07, 08:27   Temat: Pomocy, moje bumerangi lądują przede mną
to nie jest tak że leci drugie tyle. drugie kółko jest powiedzmy 5 metrowe i niedokończone. może uda mi się nagrać jakiś klip jak to leci to wstawię tu.
  Temat: Pomocy, moje bumerangi lądują przede mną
zet9

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3355

PostForum: Własny bumerang   Wysłany: 2014-05-06, 20:04   Temat: Pomocy, moje bumerangi lądują przede mną
pierwsze słyszę o takiej sytuacji :-D co do wiatru to przecież najczęściej 6mm to tylko z wiatrem. znam tylko 2 boomerangi które potrafią latać bez - tekturowy i dziecięcy z pianki. to że ląduje z 1 czy 2 metry przed tobą jest dosyć częste ale drugie koło jest ciekawym zjawiskiem. Możliwe jest że przez bardzo dobre wyszlifowanie nabiera ponownej prędkości. Musiałbym zobaczyć jak dokładnie lata :-) .
  Temat: Pomocy, moje bumerangi lądują przede mną
memek

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3355

PostForum: Własny bumerang   Wysłany: 2014-05-06, 17:11   Temat: Pomocy, moje bumerangi lądują przede mną
GŁównie ten o który mi chodzi to modyfikacja banana od łowcy bumerangów, jest ciut przedłużony i ze sklejki 6.5 mm 5 warstw a nie jak oryginalny 5 mm. Dzisiaj podszlifowałem jeszcze krawędź spływu i trochę krawędź natarcia , i jedynie wykorzystując wiatr udaje mi się tak rzucić żeby wracał do mnie , ale bez wiatru to nie bardzo. leci nade mnie i potem zatacza dalej kolo lądując przede mną. generalnie w końcówce lotu jest niestabilny
  Temat: Bumerang Spirit w akcji
zet9

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2185

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2014-05-06, 17:01   Temat: Bumerang Spirit w akcji
To jest mój pierwszy z boomerangów kupionych i przyznam, że całkiem ładnie lata, złapać dość łatwo :-D
  Temat: Pomocy, moje bumerangi lądują przede mną
zet9

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3355

PostForum: Własny bumerang   Wysłany: 2014-05-06, 16:57   Temat: Pomocy, moje bumerangi lądują przede mną
Ato jest jakiś własny projekt czy wyciąłeś według jakiegoś schematu? :-)
  Temat: Poznajmy się !
memek

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1903

PostForum: Poznajmy się   Wysłany: 2014-05-06, 10:32   Temat: Poznajmy się !
Cześć, jestem memek z warszawy , 4 dekada, rzucam i strugam ze sklejki, próbuję metodą prób i błędów - chyba raczej błędów - wystrugać bumerang powracający prosto do łapki. Chętnie wymienię się - spostrzeżeniami na temat budowy i tuningu bumerangów. Pozdrawiam
  Temat: Pomocy, moje bumerangi lądują przede mną
memek

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3355

PostForum: Własny bumerang   Wysłany: 2014-05-06, 10:24   Temat: Pomocy, moje bumerangi lądują przede mną
Witojcie
Czy jest tu ktoś kto mógłby mi wyjaśnić , co robię źle, i czego jest efektem to , że moje bumerangi lądują przede mną ? czasem jak rzucę wystarczająco mocno to robią dwa kółka - drugie malutkie, ale żeby go ewentualnie złapać muszę lecieć do przodu. biorę pod uwagę wiatr i tak dalej , ale wydaje mi się ze problem jest w budowie bumerangu. wydaje mi się że jest za mała siła nośna i może źle skierowana bo kiedy bumerang przelatuje nade mną/przede mną to jest dość wysoko a potem już leci dalej przede mnie . Może jest tu ktoś z Warszawy kto ma opanowaną sztukę profilowania bumerangów ? zrobiłęm któryś już z kolei, owszem wracają ale nie do ręki tylko w okolice mnie... pliz help.
Pozdrawiam
memek
  Temat: Program do projektowania bumerangów
zswarog

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1639

PostForum: Projekty   Wysłany: 2014-04-05, 19:08   Temat: Program do projektowania bumerangów
Witaj

Mam taką prośbę czy mógłbyś przygotować filmik pokazujący jak projektujesz w tym programie bumerangi.
Wystarczył by jakiś jeden przykładowy.

Mogło by to pomóc w szybszym opanowaniu tego programu.

Ze swojej strony powiem że bumerangi wykonuję samemu ze sklejki i ostatnio z włókna szklanego i żywicy epoksydowej. I choć daleko mi jeszcze do ich doskonałości to już pokusiłem się o zrobienie 3 własnych projektów. W tym celu wykorzystałem AutoCada oraz jego odpowiednika na androidzie.
Muszę niestety przyznać że ciężko przy ich pomocy przelać to co się gdzieś naszkicowało lub posiada w głowie na papier.
  Temat: Moje miotanie bumerangiem Skyblader
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1489

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2014-01-03, 20:55   Temat: Moje miotanie bumerangiem Skyblader
  Temat: Bumerang Spirit w akcji
tom

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2185

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2013-09-13, 10:18   Temat: Bumerang Spirit w akcji
Bumerang Spirit jest dostępny w Decathlonie. Jego opis jest już na forum, więc nie będę go przedstawiał drugi raz.

Ważne jest by rzucać nim pod trochę większym kątem niż bumerangami drewnianymi. Inaczej do nas nie wróci.

Następną ważną kwestią jest łapanie. Gdy nagrywałem poniższy film, jedną rękę miałem zajętą, starałem się złapać bumerang jedną ręką. Bumerang trafił mnie w palec z taką siłą, że nabawiłem się kontuzji palca aż do tej pory. Nie ma w tym nic niezwykłego. Bumerang to nie zabawka, trzeba zawsze uważać, zachowywać bezpieczeństwo i liczyć się z możliwością kontuzji.

Bumerang łapiemy na kanapkę dwoma rękoma, uważając na głowę i oczy. Jeśli łapiemy jedną ręką, to warto mieć gruba rękawiczkę. Okulary też mogą się przydać, by zabezpieczyć nasze oczy przed ewentualnym uderzeniem.

  Temat: Bumerang Orka w akcji
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1621

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2013-08-19, 21:37   Temat: Bumerang Orka w akcji
Bumerang Orka w akcji :mrgreen:

  Temat: Bumerang to niezła zabawa :)
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1510

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2013-07-17, 11:23   Temat: Bumerang to niezła zabawa :)
Moja przygoda z bumerangiem zaczęła się ponad rok temu i trwa do dnia dzisiejszego i mam nadzieję, że będzie trwać dalej :)

Z perspektywy czasu mogę opowiedzieć na temat moich doświadczeń z bumerangami.

Zabawa z miotaniem bumerangiem polega tak naprawdę na rzucaniu do siebie samego. Jeśli np. mamy partnera do rzucania to wtedy wykorzystamy frisbee. Celujemy wtedy do drugiej osoby. Przyjemność jest z celowania i łapania.

Frisbee są różnego typu, wolno latające lub szybko, małego zasięgu lub większego. Z bumerangami jest podobnie z tą różnicą, że bumerang gdy leci na 20 metrów, musi przebyć drogę około 50 metrów.

Spróbujmy teraz rzucić celnie do rąk frisbee na 50 metrów. Na tym polega ta różnica.

Dlatego na początek warto miotać bumerangami trójramiennymi o małym zasięgu 10 - 15 metrów, dla uzyskania dużej celności i satysfakcji z celnego rzucania.

Sam na początku nie wiedziałem dokładnie co i jak, popełniałem dużo błędów, moje rzuty często były niecelnie i nie wiedziałem dlaczego tak jest.

Z czasem gdy nabierzemy doświadczenia i rzuty na 20 - 30 metrów będą rutynowe, zechcemy zapewne miotać jeszcze dalej. Często tak jest, że zwiększanie trudności daje nam satysfakcję, widzimy dzięki temu jaką przebyliśmy drogę i ile się nauczyliśmy.

Każdy z nas w czasie nauki wypracowuje swój własny styl. Jednemu miotaczowi zależy na odległości, drugiemu na celności, trzeciemu na czasie lotu bumerangu.

Ja dla przykładu lubię gdy bumerang lata w miarę daleko na około 20 - 30 metrów i celnie do mnie wraca, tak, że mogę go złapać. Zależy mi też by lot był ładny i łapanie nie było zbyt niebezpieczne.

Tego typu miotanie jest efektowne, nie jest zbyt męczące, kontuzjo-genne i daje satysfakcję.

Przetestowałem sporo bumerangów różnego typu i wyrobiłem sobie opinię na ich temat.

Dlatego najlepsze bumerangi moim zdaniem są dobrze zrobione drewniane o mocno zagiętym kształcie i rozwartych końcach, niezbyt duże.

Takie bumerangi latają najlepiej, łatwo się je łapie, nie wymagają maksymalnej siły, w czasie powrotu wyhamowują i ustawiają się horyzontalnie.

Z produkowanych w Polsce przez Łowcę Bumerangów są to:

Orka - najlepiej dla mnie latający bumerang, wymaga jednak mocnego wyrzutu, lata w miarę daleko jak na swoją wielkość i bardzo przewidywalne, jest mało wrażliwy na lekki wiatr, wybacza niewielkie błędy, ma bardzo ładny lot, łatwy do złapania. Miotanie tym bumerangiem, to czysta przyjemność, działa odprężająco :)Windcraft - lata podobnie jak Orka, ale bliżej, można nim miotać lżej, jest łatwiejszy niejako w obsłudze. Jak lata możemy zobaczyć na filmie, który nagrałem. Film jest dostępny na Youtube, adres jest na forum.Glug - bardziej odporny na średni wiatr niż poprzednicy, lata jeszcze trochę bliżej niż Windcraft, ale jego powrót jest często mało stabilny.Jest jeszcze Lebinsus o podobnej konstrukcji, ale jeszcze nie miałem okazji go testować.


Z większych konstrukcji:

Rogal - klasyczny lot na około 25 - 30 metrów, wymaga dużej siły wyrzutu, jego powrót jest szybki, ciężar spory, więc łapanie odpada.MegaOmega - lata bardzo ładnie i stabilnie, wraca wolniej niż Rogal, ale odradzam łapania ze względu na ciężar i szybki ruch obrotowy.Wszystkie te bumerangi są robione przez Łowcę Bumerangów w Polsce i muszę przyznać, że są bardzo dobrze wykonane. Dlatego je polecam.

Początkującym polecam bumerangi drewniane trój skrzydłowe od Łowcy Bumerangów Yeti i Trójpłat. Latają bardzo fajnie, precyzyjnie i na pewno są idealne dla osób początkujących. Możemy je łapać bez problemu, ich lot jest zdecydowanie wolniejszy niż bumerangów dwu skrzydłowych, ponieważ nie wiąże się z szybkim opadaniem, ciężar mniejszy, krawędzie też nie są ostre.Dla dzieci lub w miejscach, gdzie trzeba zachować większą ostrożność polecam bumerangi trój skrzydłowe wykonane z miękkiej i lekkiej gąbki. Można je nabyć w Decathlonie firmy LMI&FOX. Sam je używam tam gdzie jest więcej ludzi lub stoją np. samochody na podwórku.Bumerangi plastikowe mają tą przewagę nad drewnianymi, że są bardziej odporne na zniszczenie i zużycie, ale za to trudniej je złapać, bo mają zazwyczaj ostrzejsze krawędzie i są twardsze. Najlepiej je łapać w rękawiczkach, inaczej łatwo nabawimy się kontuzji palców.
  Temat: Bumerang Windcraft od Łowcy Bumerangów
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2530

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2013-04-27, 22:07   Temat: Bumerang Windcraft od Łowcy Bumerangów
Bumerang Windcraft od Łowcy Bumerangów jest bumerangiem wykonanym z drewna na podstawie projektu Krzysztofa PietrzakaOpis znajduje się na stronie

http://boomerangs.prv.pl/

Bumerang należny do bumerangów lekkich, zagięty kształt wpływa pozytywnie na rotację bumerangu, lata precyzyjnie na około 20 - 30 metrów, lekki wiatr nie jest mu straszny. Lata przewidywanie, nie jest ciężki, można go łapać bezproblemowo, powrót bumerangu jest spokojny, mamy czas na dobry chwyt. Bumerang jest robiony przez Łowcę Bumerangów w wersji prawo i leworęcznej.


http://www.bumerangi.otwa...erang-Windcraft

Na filmie możemy zobaczyć jak bumerang lata. Pierwsza część filmu pokazuje lot w czasie rzeczywistym. Widać wyraźnie mocny wyrzut. Druga część filmu jest zwolniona czterokrotnie z cyfrowym przybliżeniem. Możemy dokładnie prześledzić fazy wyrzutu, lotu i złapania.Do podobnych bumerangów należą też Glug i Orka. Glug lepiej lata w czasie średniego wiatru i słabiej w czasie bezwietrznej pogody, Orka lata najdalej z tych bumerangów, wymaga większej siły niż Windcraft i lekkiego wiaterku do dobrego powrotu. Konstrukcja i waga tych bumerangów jest podobna, lecz każdy z nich ma odmienny charakter, lata trochę inaczej. Cechą charakterystyczną tych konstrukcji jest stabilny lot, spory zasięg jak na wielkość i ciężar, komfortowe łapanie. Są to idealne konstrukcje dla lubiących miotać na średnią odległość i łapać powracający bumerang.
  Temat: Bumerang Zebra III
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1633

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2013-04-16, 13:56   Temat: Bumerang Zebra III
Bumerang Zebra III to trój-skrzydłowiec dla początkujących, wykonany z tworzywa sztucznego ABS, dostępny jest w sieci Decathlon. Waży poniżej 50 gram, przez to znajduje się w klasie bumerangów lekkich. Do zalet tego bumerangu można zaliczyć ładny wygląd, sporą odporność na zniszczenie w stosunku do bumerangów drewnianych, spokojny lot i lądowanie, lata do około 25 metrów.

Wady to natomiast ostre krawędzie, trzeba uważać w czasie łapania.

Film nagrany w HD i sto klatek na sekundę, by lepiej pokazać momenty wyrzucenia i złapania bumerangu.Zdjęcia  Temat: Rzut bumerangiem nagrany kamerą GoPro Hero 2
tom

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1948

PostForum: Media   Wysłany: 2013-04-12, 09:06   Temat: Rzut bumerangiem nagrany kamerą GoPro Hero 2
Rzut bumerangiem nagrany kamerą GoPro Hero 2

 
Strona 1 z 4
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,53 sekundy. Zapytań do SQL: 15